Сестри медичної старшої

Черняховська Ірина Євгенівна
Сестра медична старша
Освіта вища
Стаж роботи на посаді – 5 років
Не атестувалась
У закладі організована робота медичного кабінету, ізолятора. Приміщення відповідають санітарно – гігієнічним вимогам, оснащені та забезпечені необхідним обладнанням та лікарськими засобами.

Медичне обслуговування у закладі включає:
– постійний контроль за станом здоров’я дітей;
– надання невідкладної медичної допомоги дітям у разі гострого захворювання або травми;
– здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотримання режиму освітньої діяльності;
– контроль за дотриманням санітарно – гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму
.

Норми харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 березня 2021 р. № 305
Київ

Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку
Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити такі, що додаються:
    норми харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку;
    Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
  2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
  3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади в шестимісячний строк привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
  4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім абзацу другого пункту 1 та пункту 2 цієї постанови, пунктів 1—3, 8—54 Порядку, затвердженого цією постановою, які набирають чинності з 1 вересня 2021 року
    Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ

Завдяки новим нормам харчування очікується досягти зниження споживання:

– цукру – до 25 г на добу;
– солі – на рівні не менше 5 г на добу;
– насичених жирів – до 10% добового раціону

  «Режим харчування дитини вдома»

Пам’ятка для батьків

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:

  • перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу; 
  • під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу;
  • відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки;
  • не обливатись;
  •  після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у  закладі дошкільної освіти  та часи прийому їжі.

Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним. Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:  привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо); виховувати слухняність, пошану до дорослих; заохочувати висловлювати прохання; навчати словам ввічливості.

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.

Поради батькам щодо організації харчування

Навесні підвищується активність кліщів, які є переносниками ряду небезпечних інфекційних захворювань, таких як кліщовий енцефаліт, іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), туляремія, марсельська лихоманка, лихоманка Ку та інші.

✓ Відпочивайте на сонячних, відкритих галявинах, а не біля кущів.
✓ При виявленні кліща на тілі зверніться до медичного закладу для правильного видалення кліща.
✓ Захистіть домашніх тварин (собак, котів), які можуть занести кліщів до житла, використовуючи репеленти для тварин, та регулярно оглядайте шкіру тварин та механічно видаляйте кліщів.